З досвіду роботи історичного музею Панфилського НВО ‘’ ЗОШ I -III ступеня-дитячий садок’’

Музей бойової слави відкрито 5 листопада 1977 року. Заснували музей учні – краєзнавці під керівництвом колишнього директора школи Батрака Івана Тимофійовича та вчителя трудового навчання та фізичної культури Савченка Петра Пилиповича.

Експонати музею розповідають про участь наших односельчан у Великій Вітчизняній війні. Учні зібрали цікаві, по своєму унікальні речі особистого користування фронтовиків, які сьогодні мають певний інтерес:залишки зброї,фронтові нагороди. В музеї вони заговорили гордо і велично про народ,сила духу якого не скорена.

Десятки пожовтілих фотографій загиблих воїнів-односельців старанно оброблені,деякі збільшені і продумано оформлені. Тут і лейтенанти, рядові,старшини,сержанти, підполковники, капітани.

Протягом багаторічної роботи музею члени пошукових загонів під керівництвом завідуючої побували в кожному будинку, зустрілися і поговорили з кожним учасником Великої Вітчизняної війни, з кожною солдатською вдовою чи просто людьми, які жили в селі під час війни. Їх спогади записали в альбом ’’Моя родина’’ .Більшість дітей писали про своїх рідних дідусів і бабусь. Ці спогади зберігаються в музеї, ними користуються екскурсоводи,вчителі,великий інтерес проявляють жителі села.

В школі працюють загони ‘’загони’’, діти відвідують ветеранів, солдатських вдів і чим можуть допомагають їм. Однією з цікавих форм пропаганди героїчних сторінок історії рідного краю є проведення уроків мужності, київщинознавства . На такі уроки ми запрошуємо ветеранів - тих,про кого збирали матеріали. Про подвиги героїв розповідають члени пошукових загонів, а гості діляться своїми спогадами. Учні готують до цього дня літературно - музичні композиції.

У школі на базі музею були організовані лінійки, вікторини, конкурси на кращий малюнок, кращий твір, присвячений героїчному подвигу нашого народу в роки Великої Вітчизняної війни.

Традицією музею стало проведення операції « Ніхто не забутий - ніщо не забуте» в день Перемоги, вечора « Збережемо пам’ять про подвиг».

Велику корисну роботу проводять наші учні, вони свято бережуть історичні пам’ятки села.

Завжди в порядку Братська могила, що знаходиться в центрі села, буяють квіти і біля Монументу Слави, на якому викарбувані імена 221 односельчанина, що не повернулися з фронтів війни. Доглядають краєзнавці і парк, де посаджені 221 берізка в честь загиблих односельчан.

Так, у процесі збирання, систематизації, збереження і пропаганди пам’яток про героїчне минуле свого народу, розширюються знання учнів з історії свого краю, активізується краєзнавча робота та пошуково – дослідницька діяльність серед учнівського колективу.

/Files/images/Изображение 257 046.jpg /Files/images/IMG_1047.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 244

Коментарi